Kas sa oled järgmine Matthew?

Matteuse kutsumine
Matthew 9: 9-13 – Kui Jeesus läks sealt edasi, nägi ta, et mees on nimega Matthew, kes istub maksukoopi kabiinis. “Järgi minule,” ütles ta talle ja Matthew tõusis üles ja järgis teda. Kui Jeesus Matthewi majas õhtusööki õhtusööki jõudis, tulid paljud maksukoerajad ja patused sisse ja sõid temaga ja tema jüngritega. Kui variserid seda nägid, küsisid nad oma jüngritelt: “Miks teie õpetaja sööb maksukoostjate ja patustega?” Kui Jeesus seda kuulis, ütles Jeesus: “See ei ole tervislik, kes vajab arsti, vaid haigeid. Kuid mine ja õpeta, mida see tähendab: “Ma soovin halastust, mitte ohverdada.” Sest ma pole tulnud kutsuma õigeid, vaid patuseid. ”
Igaüks võib lihtsalt endale öelda: “kui Jeesus mind kutsus, olen ma valmis minema ja olema tema jünger.” Aga austage ennast, kas te võite tõepoolest loobuda kõikidest, mis järgivad Kristust? Püüame varem loobuda sellistest füüsilistest asjadest nagu raha või kuulsus või mis tahes materiaalsed asjad. On palju näiteid meestest ja naistest, kes on valinud vaesuse, et teenida Issandat. Kõige raskem loobuda on kontroll. Me võime öelda jah, ma usaldan Issandat, aga … meile meeldib rooli kontrolli alla saada. Ma arvan, et see on kõige kohutav asi, mida teha. Inimese olemus on see, kui soovite, et midagi oleks kontrolli all. Mida te juua või sööte Mida kavatsete teha oma perega, tööajaga jne. Meie elud on tänapäeval keskendunud ajale ja kontrollile. See on osa elust.
Lubage mul seda lõiku tükkhaaval murda. Ma tahan keskenduda Jeesuse reaktsioonile. Me teame ja usume, et see on see, mida Jumal Isa on saatnud. Me teame, et selle aja jooksul läheb ta Iisraeli kuulutades Heateate uudiseid ja kutsub inimesi teda järgima. Kui Jeesus kõndis ja nägi seda meest kaugelt, siis mida sa arvad, kuidas kapten reageeris? Kas ta tundis sellise mehega häbisse? Kogukonnale ei meeldinud maksukollektorid, sest neid nägime Rooma okupantide jaoks raha kogumist. Ei, Jeesus teadis juba oma südames, et Matteus tundis Jumalat järgimata. Jeesus Kristus alustas selle mehega armastusega ja kaastundega. Ta käis Mattiuse poole armastusega ja tahtsid teda tema voldisse tuua. Matthew võis tunda niivõrd võimsat, seletamatut inimest, kes rääkis. Ma kujutan ette, et võib-olla sügavale südame keskmes ta teadis, et Jumal räägib. Kristuse vägi tuli sellele patule näidata. Jeesus kõneles välja ja ütles: “Järgi mind”. Matthew ei küsinud Jeesusest: “Kes sa oled?” “Miks peaks järgima keegi, keda ma isegi ei tea”, oleks ta võinud selle mehe vastu vaidlustada saja ja ühe erineva põhjusega. Ta ei teinud seda. Ta tõusis üles ja jättis oma ametikoha ja järgis taha.
Matthew kutsus Jeesuse tema koju. Sõltuvalt sellest stseenist, mida võisite oma elus vaatasid, teate juba, et variserid on selle kohta juba kaevanud. “Kuidas saab see mees, kes ise nimetab rabina, sööb ja juhib nende inimestega?” Need “väärilised, vaesed inimesed”. Kas sa tead oma elu “variserid”? Kas olete kohtunud keegi, kes on subjektiivne, enesest kirjeldatud õiglased inimesed, kes on paremad kui need, kes ei ole nende tasandil? Nad võivad isegi olla kadedad, sest Jeesus läks sööma patustega, nende asemel, kes on “täiuslikud ja õiged”. Mida Jeesus teeb? Ta kuuleb seda ja valutab neid. Matthew tundis nii alandlikku, et see suur õpetaja kutsuks teda, pakkus Jeesus endast parimat. Ta pakkus parimat toitu, parimaid jooke, parimat istet majas. Kui suur au näitas Jeesust.

Jeesus ütles, et ta ei tulnud kutsuma õigeid, vaid patuseid pöörduma. Esimene samm on anda Jumalale kõik üle. Sa pead tõesti surema ennast, teistes, et olla avatud Jumala sõna jaoks. Me peame õppima laskma asju, mida me kõige enam kardame. Võime suuliselt öelda: “Ma loovutan oma elu sinu heaks”, aga kui sa ei loobu oma südames, siis jääb sind kinni. Sa ei saa kogeda tõelist vabadust. Pärast Issanda kõnele vastamist kutsute Jeesuse oma südames ja elus, lubate värsketel heledustel taevast, et jõuda oma südamesse ja suuta lubada Loojat teie juures töötada. Me kõik oleme haiged. See ei pea olema füüsiline haigus, vaid vaimne. Kui meie hinges on haigus, kannatavad meie kehad ja vaim. Me ei saa olla avatud Püha Vaimu häälele ja see teeb väga raske kuulda, et Jumal sind kutsus. Kristuse varandusest räägitav “halastus” on tema loomise vaimne heaolu. Mercy saab näidata mitmel kujul. Alates näljaseisu toomist, rõivastusest alasti või abivajajate abistamiseks rahaliselt, on meil igapäevane võimalus jäljendada Kristust meie igapäevases elus.
Tundsin, et see kutsus veel kolm päeva tagasi. Jumal on viinud mind sellesse reisi. Nagu kooritud sibul, on ta kogu oma elu koorinud. Hiljemalt 2016. aastast kuni praeguseni. Issand tappis mind armu läbi. Pärast seda, kui kaks päeva õnnistasite õndsaks sakramendiks, suutis Jumal purustada klaasi mu südames, mis võimaldas mul tõeliselt järgida teda ja saada kuulekus oma kutses oma isiklikku kutsumust. Vennad ja õed, me ei pea enam hoidma asju, mida me ei saa kontrollida. Kui me tõesti tahame olla täiuslik, siis risti löö iseendale Jumalale ja ta näitab oma valgust oma südames ja hinges. Ainult läbi Jumala saab tema austus mõista. Lubage teda kasutada teid nagu Paulus nagu St. Matthew. Me kõik oleme väärilised olendid, kuid Kristuse armidega saab ta kasutada meid, et levitada evangeeliumi sõnumit üle kogu maailma. Hingede muutmiseks ja teiste meeste päästmiseks. Ole tugev ja nagu Matteus, vastake kõnele ja ärge vaadake mu venda ja õdesid tagasi. Ärge vaadake tagasi!
Parim
Aaron J

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: