Jste připraveni zemřít za to, v co věříte?

Jak byste odpověděl na takové odvážné prohlášení? Teď tyto otázky nechodí jen pro křesťany. Můžete být buddhista, který čelí pronásledování, muslimům, ateistům? Možná nemáte náboženství, ale v něco věříte. Vidíte, většina částí západního světa, nemusíte se o tento problém starat. Můžete věřit v cokoliv chcete nebo nevěřit v nic. Máte toto lidské právo. Ale na mnoha dalších místech světa. V závislosti na tom, komu věříte, nebo na co věříte, to může být vaše poslední sekunda na zemi s touto vírou.

Dr. Martin Luther King Jr. byl skvělý muž. On bojoval za naše občanská práva, byl zatknut mnoho času dokud ne on byl zavražděn 4. dubna 1968 v Memphis, Tennessee. Prezident John F Kennedy byl zavražděn 22. listopadu 1963 On byl podporovatel hnutí občanských práv během jeho času. Benazir Bhutto byla první pákistánská ženská premiérka, dokud se nevrátila do své země a byla zabita 27. prosince 2007. Nyní jich bylo mnoho lidí v celé naší lidské historii, kteří možná nemají „slavná“ jména, ale zemřeli za něco, co Věřte v. Ve skutečnosti vám nedovolíte, abyste se obětovali za něco, v co nevěříte, něco, co pro vás nemá žádnou hodnotu. Máte-li dostatek přesvědčení a ve svých srdcích víte, že to, v co věříte, je pravda, bude vaše vůle ochotna projít všemi míle, aby se šířila pravda, takže to všichni uslyší.

Leonardo Da Vinci byl architekt, hudebník, inženýr, vědec a vynálezce. Načrtl první padák, první vrtulník, první letadlo, první tank, první opakovací pušku, kyvný most, šlapadlo a první motorové vozidlo. Da Vinci navrhl i válečné stroje. Během doby ho však někteří z moci považují za revolucionáře, někteří by ho chtěli, aby mlčel o svých myšlenkách. Přesto stál pevně a zůstal na kurzech. Teď říct, že to bylo tak jednoduché, protože jsem to napsal, by byla pokrytecká lež. Nápady přicházejí a odcházejí jako otočné dveře v obchodě. Ale dříve nebo později se vám podaří dosáhnout bodu, kde se už nebudete schovávat. Tam, kde se chystáte vyjít a říct, že v to věřím, to či jiné. Myšlenky by měly být sdíleny a neměly by být potlačovány. Pokud jde o společenství křesťanů, zdá se, že nedostaneme průkaz. Zdá se, že jsme tvůrci problémů na světě.

Co vás tedy nutí věřit v Ježíše Krista? Nejdříve jsem zde sdílel (a) odkaz,

https://www.theguardian.com/world/2017/apr/14/what-is-historical-evidence-that-jesus-christ-lived-and-died

Můžete to zkontrolovat. Vím, že většina lidí nevěří v Ježíše Krista. Nejsem tady, ani můj blog není určen pro vás, abyste věřili v Ježíše. Doufám, že to je rozhodnutí, které uděláte pro sebe. Ale pro mě, s tolika věcmi, které se v mém životě staly, situace, které by mohly být horší a ne, je to pro mě zázrak. Život je sám o sobě zázrakem. Máme ptáky ve vzduchu, vodu k pití a stroje, které nám pomáhají jít do dnešního světa. Ale co je pravda, křesťanská víra? Co dělá člověka, nechat ho spálit naživu nebo sežrat zvířaty?

Ježíš Kristus je Syn živého Boha. To je to, čemu věřím. To je pro mě pravda. Vidíte-li Ježíše jako pouze učitele, který kdysi žil, nebo možná v něj nevěříte. To je taky v pořádku. Nemiluje nás o nic méně než ten druhý. Cením si člověka, na základě jeho rozhodnutí a rozhodnutí, které v životě dělají. Nemusíte věřit tomu, čemu věřím, ale respektovat to. Setkal jsem se s velkými lidmi, kteří uctívají Buddu nebo Alláha, nezastavil je v tom, aby byli lidskou bytostí ke mně, tak proč bych neměl dělat totéž pro druhou osobu? Kdyby byl dům v plamenech a někdo by potřeboval pomoc a mohl bys pomoci s bezpečným použitím, než by se sanitka a hasičské vozy dostali na scénu, riskovali byste, že zachráníte matku pěti dětí? Tento blog je vyroben pro vás sednout a myslet. Myslet a přemýšlet ještě víc.

Když nastanou časy v naší lidské historii a čelíme obtížným situacím, jak na to reagujeme? Jak bychom reagovali? Mohl bys být pyšný a chlubit se, kdybys to nikdy nebyl. Řekl jsem mladému vojákovi, když jsem byl v armádě, že nikdy nevíte, jak bude vaše akce reagovat v boji, dokud nedostanete tu první kulku za hlavu. Když se vaše situace v životě a smrti, nikdy nevíte, jak budete reagovat. Takže moje otázka pro mého čtenáře je toto.

Ať už věříte v něco, co je vám 100% pravdivé, jste ochotni za to obětovat? Chtěl jsem za to jít na konec země? Chtějí za to položit svůj život? „Pravda vás osvobodí“ Jan 8:32

Nejlepší,

Aaron J

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: