ध्यान 03/03/2019

हामीलाई भाइहरूलाई लूका 6: 3 9 -45 लाई ईशान्जेलिस्ट लुकाबाट हेर्ने अनुमति दिनुहोस् । येशू सधैं दृष्टान्तहरू चलाउनुहुन्छ किनभने, उहाँ तपाईंलाई दिमागमा गहिरो प्रार्थना र मनपर्ने प्रवेश गर्न चाहानुहुन्छ। जब येशू भन्नुहुन्छ, ” के अन्धा व्यक्तिले अन्धा व्यक्तिलाई डोऱ्याउन सक्छ?” उसले शारीरिक अन्धाको बारेमा कुरा गरिरहेको छैन, उहाँले आध्यात्मिक अन्धाबारे कुरा गर्दै हुनुहुन्छ। ती धार्मिक पादरीहरूको सन्दर्भमा यो अधिक छ।   यदि तपाईं एक आध्यात्मिक निर्देशक, पादरी, deacon, मंत्री, रबीबी आदि हुनुहुन्छ र परमेश्वरको व्यवस्था पछ्याउनु भएन भने, तपाईं आफ्नो व्यक्तिगत स्थानमा असफल भएका छन्। यदि तपाईं जीवन परमेश्वरको ईश्वरीय वचनहरूको प्रतिबिम्ब होइन भने, तपाईं कसरी मानिसलाई परमेश्वरको नेतृत्व गर्न सक्नुहुन्छ? उदाहरणको रूपमा मानिसहरूले तपाईंलाई पछ्याउँछन्। तिनीहरू तपाईंको शिक्षा, तपाईंको प्रशिक्षण र तपाईंले दिनुभएको कामको कारण तपाईंमाथि भरोसा राख्नुहुन्छ। “म जस्तो भनें र म के गरें” को लागी अगुवाको लागि एक भयानक तरीका हो। या त तपाईं परमेश्वरको वचनमा प्रतिबद्ध हुनुहुन्छ वा तपाईं होइनौं। “कुनै शिष्य शिक्षक भन्दा उच्च छ” भन्नुहुन्छ , तर जब तपाईं आफ्नो भेडा राम्रोसँग खुवाउनुहुन्छ, तब तपाईंको बगालको उपकरण र पोषण हुनेछ यो संसार, मासु र शैतान विरुद्ध खडा गर्न आवश्यक हुनेछ। सिकाइर पवित्र पाक कला अत्यन्त महत्त्वपूर्ण छ। तिनीहरू “खाली शब्द” होइनन् जुन अचम्ममा परेका छन्, तर तिनीहरू अनन्त आत्माको लागि आवश्यक पोषण प्रदान गर्छन्।   येशूलाई कपट हुन नदिई चेतावनी दिनुहुन्छ। तपाईं आफ्नो भाइ र बहिनीलाई भन्न सक्नुहुन्न कि तिनीहरू परमेश्वरबाट टाढा छन् भने, यदि तपाईं आफैलाई सबैभन्दा ठूलो हुनुहुन्छ। तपाईं कसरी, आफ्नो पापको कसैलाई सच्याउन सक्नुहुन्छ, जब तपाईं आफ्नै अपराधमा अन्धाको आँखा लिन छनौट गर्नुहुन्छ। ध्यान देउ! के तपाईं सोच्नुहुन्छ कि भगवान एक अन्धा बल्ला हो जुन तपाईंको पाप देख्न सक्दैन? जो शक्तिशाली हो जुन यो हुन अघि सबै केहि देख्न सक्छ। उहाँ समय भन्दा बाहिर हुनुहुन्छ र हामी हाम्रो ब्रह्मामा जान्दछौं कि मानदण्डहरूसँग सीमित छैन। परमेश्वरले तपाईंलाई र मलाई सृष्टि गर्नुभयो, हामीले आफैलाई थाहा छ भन्दा हाम्रो हृदयलाई राम्ररी थाह छ। “सही छ, कुनै पनि यो गर्दैछ भने, गलत गलत छ, भले सबैले यो गर्दैछ।” सेन्ट । अगस्टको हेपिन्सन भन्छन्। यो जीवन युद्ध हो। तपाईंको अवधारणाको समयबाट परमेश्वरले निर्णय गर्नुहुनेछ जब तपाईंको जीवन समाप्त हुन्छ, तपाईंको अमर आत्माको लागि युद्धको मैदान हो। येशूले कहिल्यै प्रतिज्ञा गर्नुभएको छैन कि जीवन सजिलो हुनेछ, तर उहाँले प्रतिज्ञा गर्नुभएको थियो कि पावलले प्रेरितलाई जस्तै परमेश्वरको इच्छा गरे “मैले राम्रो लडाइँ गरेँ, मैले दौड पूरा गरेको छु, मैले विश्वास राखेको छु ।” 2 तिमोथी 4: 7 त्यो कमाई गर्नेहरूलाई प्रतिज्ञा गर्ने प्रमोदवन। विश्वासी भई परमेश्वरको इच्छा पालन र उहाँको आज्ञा पालन गर, एकदम असल हुनेछ। यद्यपि त्यो व्यक्तिले परीक्षा र संकट सामना गर्दछन् भने, परमेश्वरले उनको हातलाई अभिवादन गर्नुहुन्छ र धेरै आशीर्वादहरू आउनेछन्। तर एक व्यक्ति जसले दुष्टता गर्छ, ठूलो अपराध गर्दछ र मानिसहरूलाई नेतृत्व गर्दछ, उसले आफूलाई मार्न सक्ने जहरको पिउदिनेछ।   परमेश्वरको राज्य तिनीहरूलाई बन्द गरिनेछ र तिनीहरू आगोमा पीडित हुनेछन् जुन कहिल्यै मर्न सक्दैनन् र कीराले सताउँछ। सर्वशक्तिमान परमेश्वरले ईश्वरलाई पढ्नुहुन्छ, उहाँलाई थाह छ के तिमी भित्र पक्कै छ। मत्ती 15: 1 9 “हृदयको लागि खराब विचारहरू, हत्या, व्यभिचार, व्यभिचार, चोरी, झूटा साक्षी, विद्रोह आउनेछ ।” त्यसोभए, पादरीहरू, बेहुलीहरू, एल्डरहरू, अगुवाहरू, सर्वोच्च चेलाहरू परमप्रभु उच्चमा जानुहुन्छ र तपाईंको भेडा राम्ररी डोऱ्याउँछन्। न्यायको दिनको लागि, सबै कुरा विचार गरिनेछ, सबै कुरा।

 

आशीर्वादको आशीर्वाद परमेश्वरले तपाईंलाई दिनहुँ आउँदै हुनुहुन्छ

 

हारून जेपी

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: