Ve o eski yılan olan ejderi, yani İblis ve Şeytan’ı yakaladı ve onu bin yıl boyunca bağladı.

İsa İblis’in Eserlerini Yok Eder 3. BÖLÜMBr. Anthony Paul İsa’nın Kutsal Yaraları | Bağışlama/Kurtuluş | 08/30/2022

Bu ruh üzerinde hiçbir hakkınız yok!

Neden tüm yanlışlarımı itiraf etmeliyim? Tanrı’nın günahları bağışlama gücü varsa, o zaman rahibi beni bağışlayabilir ve ben iyi olacağım! Rahip, onlara İsa Mesih tarafından verilen yetkiye sahiptir [1], ancak bir doktor, hastasını tam olarak neyin hasta ettiğini bilmedikçe hastayı gerektiği gibi iyileştiremez. Tanrı tüm günahlarınızı, hayatınızı ve kalbinizi biliyor [2], Tanrı tüm günahlarınızı itiraf etmenin önemini anlamanızı istiyor!

Şeytan için çalışan iblisler hukukçudur. Yani günah işlediğimizde cehennemin ve düşmüş meleklerin saflarına katılıyoruz. Romalılar 8:27 “İnsanların yüreklerini araştıran, Ruh’un düşüncesinin ne olduğunu bilir, çünkü Ruh, kutsallar için Tanrı’nın isteğine göre aracılık eder.” Belirsiz bir itiraf örneğini sunmak istiyorum.

Günah çıkarmanın açılış duasından sonra genç adam Rahibe, yani son günahının üzerinden iki ay geçtiğini söyler. Tanrı’nın rahibine şunları anlatır:

Baba, caddede yürüyordum ve orada duran birini fark ettim, çok tatlı ve seksiydi. Sonra arkadaşlarım beni birkaç bira içmeye davet etti. Elbette reşit olmadığımı biliyorlardı ama bu benim suçum değil Peder, Tanrı genç olduğumu anlıyor ve içimde tonlarca duygu dolaşıyor! Biraz sarhoş oldum çok ciddi bir şey yok. Ah evet, ailemden biraz borç aldım, merak etme baba, onlara geri ödeyeceğim. Pazar günü kiliseye gidemeyecek kadar sarhoştum. Ama bir dahaki sefere telafi edeceğim. Hmmm, evet dua aklımdan çıktı çünkü en son tik toc videolarını görmek istedim. Öğretmenim sıkıcı biri, bu yüzden dersin o kısmını atlamadım. Sen de genç bir yetişkin olduğun için okulun ne kadar sıkıcı olabileceğini biliyorsun .

Burada duracağım. İtiraf, Tanrı’nın hizmetkarına bütün bir hikayeyi anlatmaya başlamanın zamanı veya yeri değildir. Bu son derece ciddi bir konu! Günahlarını düşünmüyorsun; aslında, sadece görmezden geliyor ve kötü kararınız için başka birini suçlamaya çalışıyorsunuz. Bu son itirafınız olabilir, çünkü Tanrı ölümünüzden hemen sonra sizi yargılayacaktır, Matta 12:36- “Size söylüyorum, insanlar, söyledikleri her boş söz için yargı günü hesap verecekler; Günahlarınızı Tanrı’nın Rahibine böyle anlatacaksınız…

Günahkar: Beni kutsa baba, çünkü son günah çıkarmamdan bu yana iki ay geçti.

Rahip: Günahların ne oğlum?

Günahkar : Baba, gözlerimle görsel zina yaptım ve şehvet içindeki bir hanımı düşündüm. Alkolü kötüye kullandım ve sarhoş oldum. Kendime gereken özeni göstermeyi ihmal ediyorum ve kötü bir kalabalıkla takılıyorum. 4. komutanı ihlal ettim ve ailemden çaldım. Ailemin otoritesine değer vermedim. Maddi şeyleri dualarımın önüne koydum ve Tanrı’ya karşı davranışlarımda ihmalkar davrandım. Telefonumdaki günahkar videolara baktım. Okulu asarak öğrenci ve oğul olarak görevlerimi ihmal ettim. Eğitimime özen gösterenlere saygı duymadım.

Bu güzel bir itiraf! Genç adam , Tanrı’nın yerine başka şeyler koyarak 1. emri çiğnedi . Anne ve babasına ve onun üzerinde yetki sahibi olanlara saygı göstermeyerek 4. komutanı çiğnedi . Yedinci buyruk , anne ve babasından mal hırsızlığı nedeniyle çiğnendi. Görüyorsun, işlenen her günah, Yüce Allah’a karşı büyük bir suçtur. Her günahın, kişinin yaşam durumuna bağlı olarak kendisine uygulanan bir ceza derecesi vardır. Evlilik öncesi seks kötüdür. Eşiniz olmayan biriyle seks daha kötüdür. Çocuğa tecavüz korkunç. Bir kişi dini bir düzendeyse ve aynı ihlalleri yaptıysa, suçlamalar çok daha ağırdır.

İtirafta, günahlarınızın “et ve patatesini” anlatmak istiyorsunuz ama grafik detaya girmiyorsunuz. Belirsiz olmak ve utandığınız için günah işlemeye “renklendirmeye” çalışmak, itirafı geçersiz kılacak ve size karşı bir kınama olarak kullanılacaktır. Trent Eyalet Konseyi’nin İlmihalinden:

Değişikliğin Amacı

Üçüncüsü, tövbekar sabit ve sağlam bir yaşam değişikliği amacı oluşturmalıdır. Peygamber bunu açıkça şu sözlerle öğretir: Eğer kötüler, işlediği bütün günahlar için tövbe ederlerse ve bütün emirlerimi yerine getirirler ve hüküm ve adaleti yerine getirirlerse, yaşayan Buz yaşayacak ve ölmeyecek: Ben ölmem. yaptığı bütün kötülükleri hatırla. Ve biraz sonra: Kötü , yaptığı kötülüğünden yüz çevirip hüküm ve adaleti yerine getirdiğinde, canını diri olarak kurtaracaktır . Daha da ileri giderek şunları ekliyor: Dönüp bütün kötülükleriniz için tövbe edin ve kötülük sizin yıkımınız olmayacak. Aşmış olduğunuz bütün taşkınlıklarınızı üzerinizden atın ve kendinize yeni bir kalp ve yeni bir ruh yapın. Rabbimiz, zina eden kadına aynı şeyi emretti: Yoluna git ve bir daha günah işleme; ve ayrıca Bethsayda havuzunda iyileştirdiği topal adama: İşte, sen bütünleştin, artık günah işleme.

Ve

Bu Koşulların Nedenleri

Günahtan duyulan üzüntü ve gelecek için günahtan kaçınmanın kesin amacının, tabiatın ve aklın pişmanlık duyması için vazgeçilmez iki koşul olduğunu açıkça göstermektedir. Yanlış yaptığı bir arkadaşıyla barışacak olan kişi, onu incittiği ve kırdığı için pişmanlık duymalıdır ve gelecekteki davranışı, arkadaşlığa karşı herhangi bir şeyde rencide etmekten kaçınacak şekilde olmalıdır.

Üstelik bunlar, insanın boyun eğmekle yükümlü olduğu şartlardır; insanın tabi olduğu yasa için, doğal, ilahi veya insani olsun, itaat etmek zorundadır. Bu nedenle, tövbe eden, zorla veya hile ile komşusundan bir şey almışsa , tazmin etmek zorundadır. Aynı şekilde, söz veya fiil ile komşusunu yaralamışsa, şeref veya itibar, kendisine bir menfaat sağlayarak veya ona bir hizmet vererek yarayı onarmakla yükümlüdür. Aziz Augustinus’un herkesin iyi bildiği özdeyişi: Alınıp alınanlar geri alınmadıkça günah affedilmez.

İtiraf geçerli olduğunda şeytanın ruhunuz üzerinde hiçbir hakkı yoktur. O’nun zincirleri kırıldı ve eğer lütuf halinde öldüyseniz, yargınıza göre bu size karşı tutulamaz. Kötü olanı hayatımızdan atalım, kalbimizi, aklımızı ve ruhumuzu Yüce Tanrı’ya ve Terk ettiğimiz Nasıralı İsa Mesih’in adıyla , Şeytan’ın yollarını ve Tertemiz Bakire’nin şefaatiyle verelim . Meryem, mutlu ve kutsal bir ölüme sahip olmamız için güvenle aracılık etmesi için kalplerimizi ona ver. Günlük bir vicdan muayenesi yaptığınızdan ve ayda iki kez günah çıkarmaya gittiğinizden emin olun.

Günlük Vicdan Muayenesi.

Sana, Rabbim, Tanrı ve Yaratıcım, Kutsal Üçlü Birlik’te yüceltilen ve tapılan Kişiye, + Baba, Oğul ve Kutsal Ruh’a, hayatımın her günü, her saat işlediğim tüm günahlarımı itiraf ediyorum. şimdi ve geçmişte, gündüz ve gece, düşünce ve eylemde: oburluk, sarhoşluk, gizli yemek, şehvet, boş konuşma, umutsuzluk, tembellik, çelişki, ihmal, saldırganlık, kendini sevme, biriktirme, çalma, yalan söyleme , sahtekârlık, merak, kıskançlık, haset, öfke, küskünlük ve yanlışları hatırlama, nefret, kibir, (gizli güçlerle oynama); (Allah’ın huzurunda dile getirmek istediğiniz diğer günahlarınızı da dile getirebilirsiniz) ve tüm duyularımla: görme, işitme, koklama, tatma, dokunma; ve Tanrım ve Yaratıcım olan Seni öfkelendirdiğim ve komşularıma haksızlık ettiğim tüm ruhsal ve bedensel günahlar . Bunun için üzülüyorum, ama tövbe etmeye kararlıyım, Senin önünde suçluyum, Tanrım. Sadece bana yardım et, Lordum ve Tanrım, Sana gözyaşlarıyla alçakgönüllülükle dua ediyorum. Rahmetinle geçmiş günahlarımı bağışla ve huzurunda itiraf ettiğim her şeyden beni bağışla, çünkü Sen iyisin ve İnsanları Sevensin.

Amin.

Ey Tanrım, + gündüz ve gece, düşüncede ve düşüncede, sözde ve eylemde bilinen ve bilinmeyen, gönüllü ve gönülsüz günahlarımı bağışla, bağışla ve bağışla; Senin iyiliğin ve insanlığa olan sevginle hepimizi bağışla.

Ey Tanrım, bana merhamet et, bir günahkar:

Tanrı hepinizi korusun,

İsa’nın Kutsal Yaralarından Anthony Paul

Tutkulu Lay Kardeş


[1]Matta 16:18-20

[2]Mezmur 44:21

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: