Czy jesteś gotowy umrzeć za to, w co wierzysz?

Jak odpowiedziałbyś na takie śmiałe stwierdzenie? Teraz te pytania nie dotyczą tylko chrześcijan. Możesz być buddystą, który stoi w obliczu prześladowań, muzułmaninem, ateistą? Może nie masz religii, ale w coś wierzysz. Widzisz, większość części zachodniego świata, nie musisz się martwić o ten problem. Możesz wierzyć w cokolwiek chcesz lub w nic nie wierzyć. Masz to ludzkie prawo. Ale w wielu innych miejscach na świecie. W zależności od tego, w kogo wierzysz lub w co wierzysz, może to być twoja ostatnia sekunda na ziemi z tym przekonaniem.

Dr Martin Luther King Jr. był wspaniałym człowiekiem. Walczył o nasze prawa obywatelskie, został aresztowany wiele razy, dopóki nie został zamordowany 4 kwietnia 1968 r. W Memphis, Tennessee. Prezydent John F Kennedy został zamordowany 22 listopada 1963 r. Był zwolennikiem ruchu na rzecz praw obywatelskich w swoim czasie. Benazir Bhutto był pierwszym pakistańskim premierem, dopóki nie wróciła do swojego kraju i zginął 27 grudnia 2007 r. Teraz w historii ludzkości było ich wielu, którzy mogli nie mieć „sławnych” imion, ale umarli za coś, co wierzcie. W rzeczywistości, nie pozwolicie sobie poświęcić się za coś, w co nie wierzysz, coś, co nie ma dla ciebie żadnej wartości. Jeśli masz wystarczające przekonanie i wiesz w głębi serca, że ​​to, w co wierzysz, jest prawdą, będziesz gotów przejść przez wszystkie mile, aby szerzyć prawdę, aby wszyscy to usłyszeli.

Leonardo Da Vinci był architektem, muzykiem, inżynierem, naukowcem i wynalazcą. Naszkicował pierwszy spadochron, pierwszy śmigłowiec, pierwszy samolot, pierwszy czołg, pierwszy powtarzający się karabin, wahadłowy most, wiosło i pierwszy samochód. Da Vinci zaprojektował także maszyny wojenne. Jednak za jego czasów niektórzy u władzy uważają go za rewolucjonistę, inni mogą chcieć, żeby milczał o swoich pomysłach. Mimo to stał mocno i pozostał na kursach. Powiedziałbym, że to było takie proste, ponieważ napisałem to, byłoby to obłudne kłamstwo. Pomysły przychodzą i odchodzą jak obrotowe drzwi w centrum handlowym. Ale prędzej czy później dotrzesz do punktu, w którym już się nie ukryjesz. Gdzie wyjdziesz i powiesz, że wierzę w to, to czy inne. Pomysły powinny być dzielone i nie tłumione. Jednak jeśli chodzi o wspólnoty chrześcijan, wydaje się, że nie otrzymujemy przepustki. Wydaje się, że jesteśmy twórcami problemów na świecie.

Co sprawia, że ​​chcesz wierzyć w Jezusa Chrystusa? Najpierw udostępniłem link tutaj,

https://www.theguardian.com/world/2017/apr/14/what-is-the-historical-evidence-that-jesus-christ-lived-and-died

Możesz to sprawdzić. Wiem, że większość ludzi nie wierzy w Jezusa Chrystusa. Nie ma mnie tutaj, ani mój blog nie ma na celu uwierzenia w Jezusa. Mam nadzieję, że to decyzja, którą sam podejmiesz. Ale dla mnie, z tak wieloma rzeczami, które wydarzyły się w moim życiu, sytuacje, które mogły być gorsze i nie, są dla mnie cudem. Życie jest cudem samym w sobie. Mamy ptaki w powietrzu, wodę do picia i maszyny, które pomagają nam iść w dzisiejszym świecie. Ale co to jest prawda, wiara chrześcijańska? Co sprawia, że ​​człowiek, pozwala się spalić żywcem lub zostać zjedzony przez zwierzęta?

Jezus Chrystus jest Synem Boga Żywego. W to wierzę. Taka jest prawda dla mnie. Jeśli widzisz Jezusa jako nauczyciela, który kiedyś żył, a może w niego nie wierzysz. W porządku też. Kocha nas nie mniej niż drugiego. Cenię osobę na podstawie jej decyzji i wyborów, które podejmują w życiu. Nie musisz wierzyć w to, w co wierzę, ale szanuj to. Poznałem wspaniałych ludzi, którzy czczą Buddę lub Allaha, to nie powstrzymało ich przed byciem dla mnie istotą ludzką, więc dlaczego nie miałbym zrobić tego samego dla drugiej osoby? Jeśli dom byłby w ogniu, a ktoś potrzebował pomocy, a mógłbyś pomóc w bezpiecznym wycofaniu go, zanim karetka pogotowia i wozy strażackie dotrą na miejsce zdarzenia, czy ryzykowałbyś uratowanie matki pięciorga dzieci? Ten blog jest stworzony, abyś mógł usiąść i pomyśleć. Pomyśleć i pomyśleć jeszcze trochę.

Kiedy nadchodzi czas w naszej ludzkiej historii i mamy do czynienia z trudnymi sytuacjami, jak reagujemy? Jak zareagowalibyśmy? Możesz być dumny i chełpliwy, jeśli nigdy tego nie robiłeś. Powiedziałem młodemu żołnierzowi, kiedy byłem w wojsku, że nigdy nie wiesz, jak zareagujesz w walce, dopóki nie zdobędziesz tej pierwszej kuli za głowę. Kiedy jesteś w sytuacji życiowej i śmierci, nigdy nie wiesz, jak zareagujesz. Moje pytanie do mojego czytelnika brzmi …

Cokolwiek wierzysz w coś, co jest w 100% zgodne z tobą, czy jesteś gotów na to poświęcić? Chcecie za to pójść na krańce ziemi? Chcesz za to oddać życie? „Prawda was wyzwoli” 8:32

Najlepiej,

Aaron J

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: