و اژدها، آن مار باستانی را که شیطان و شیطان است گرفت و او را هزار سال بست

عیسی آثار شیطان را نابود می کند قسمت 3

برادر آنتونی پل از زخم های مقدس عیسی | بخشش / رهایی | 2022/08/30

تو هیچ حقی به این روح نداری!

چرا باید به همه اشتباهاتم اعتراف کنم؟ اگر خدا قدرت بخشش گناهان را داشته باشد، کشیش او فقط می تواند مرا عفو کند و من خوب می شوم! کشیش اختیاری را دارد که عیسی مسیح به آنها داده است [1]، اما یک پزشک نمی تواند بیمار را به درستی معالجه کند مگر اینکه دقیقاً بداند چه چیزی باعث بیمار شدن او شده است. خدا از همه گناهان، زندگی و قلب شما [2]آگاه است، خدا می خواهد که اهمیت اعتراف به همه گناهانتان را درک کنید!

شیاطینی که برای شیطان کار می کنند، قانون گرا هستند. یعنی وقتی مرتکب گناه می شویم به صفوف جهنم و فرشتگان سقوط کرده می پیوندیم. رومیان 8:27 “و کسی که دلهای مردم را جستجو می کند، می داند که روح روح چیست، زیرا روح برای مقدسین بر اساس اراده خدا شفاعت می کند.” من می خواهم نمونه ای از یک اعتراف مبهم را ارائه دهم.

پس از دعای آغازین اعتراف، مرد جوان به کشیش می گوید، یعنی دو ماه از آخرین اعتراف او می گذرد. او موارد زیر را برای کشیش خدا بازگو می کند:

بابا، داشتم تو خیابون راه میرفتم و متوجه شدم یه نفر کنارش ایستاده بود، خیلی بامزه و سکسی بود. سپس دوستانم از من دعوت کردند تا چند آبجو بخورم. البته آنها می دانستند که من زیر سن هستم، اما این تقصیر من نیست پدر، می دانید که خدا می فهمد که من جوان هستم و احساسات زیادی در درونم وجود دارد! من کمی گیج شدم خیلی جدی نیست. اوه بله، من اتفاقاً از پدر و مادرم مقداری پول قرض می کنم، نگران نباش پدر، من به آنها پس می دهم. من آنقدر بیهوده بودم که نمی‌توانستم یکشنبه به کلیسا بروم. اما دفعه بعد جبران میکنم هوم، آره دعا ذهنم را از دست داد چون می خواستم جدیدترین ویدیوهای tik toc را ببینم. معلم من او خسته کننده است، بنابراین من آن بخش از درس را رد نکردم. شما می دانید که مدرسه چقدر می تواند خسته کننده باشد ، زیرا قبلاً یک بزرگسال جوان نیز بودید.

من می خواهم اینجا توقف کنم. اعتراف زمان یا مکانی نیست که بخواهیم یک داستان کامل را برای بنده خدا تعریف کنیم. این یک موضوع بسیار جدی است! شما به گناهان خود فکر نمی کنید. در واقع، شما فقط آن را از بین می برید و سعی می کنید شخص دیگری را به خاطر قضاوت ضعیف خود سرزنش کنید. این ممکن است آخرین اعتراف شما باشد، زیرا خداوند بلافاصله پس از مرگتان شما را قضاوت خواهد کرد، متی 12:36- “به شما می گویم، در روز داوری، مردم برای هر سخن بی دقتی که بیان می کنند، حساب خواهند گرفت.” اینگونه باید گناهان خود را به کشیش خدا بگویید….

گناهکار: مرا برکت بده پدر، زیرا دو ماه از آخرین اعتراف من گذشته است.

کشیش: پسرم چه گناهی داری؟

گناهکار : پدر، من با چشمانم زنای بصری کرده ام و به بانویی در شهوت فکر کرده ام. الکل مصرف کردم و مست شدم. مراقبت درست از خودم را نادیده می‌گیرم و با جمعیت بدی معاشرت می‌کنم. من از فرمانده چهارم تخلف کردم و از پدر و مادرم سرقت کردم. من برای اقتدار پدر و مادرم ارزشی قائل نبودم. مادیات را بر نماز مقدم داشتم و در رفتار با خدا سهل انگاری کردم. من به ویدیوهای گناه آلود در تلفنم نگاه کردم. من به عنوان یک دانش آموز و به عنوان یک پسر با ترک مدرسه از وظایف خود غافل شدم. من برای کسانی که مراقب تحصیل من هستند، احترام قائل نبودم.

این یک اعتراف خوب است! مرد جوان با قرار دادن چیزهای دیگر به جای خدا فرمان اول را زیر پا گذاشت . او با احترام نکردن به پدر و مادر و کسانی که بر او اقتدار دارند، فرمانده چهارم را زیر پا گذاشت. فرمان هفتم به دلیل دزدی کالا از پدر و مادرش شکسته شد. می بینید هر گناهی ظلم بزرگی به خداوند متعال است. هر گناهی بسته به وضعیت زندگی، مجازاتی دارد که بر آن اعمال می شود. رابطه جنسی قبل از ازدواج بد است. رابطه جنسی با فردی که همسر شما نیست بدتر است. تجاوز به یک کودک وحشتناک است. اگر فردی در حکم دینی بوده و همان تخلفات را انجام داده باشد، اتهامات بسیار سنگین تر است.

در اعتراف، می خواهید “گوشت و سیب زمینی” گناهان خود را بگویید، اما وارد جزئیات گرافیکی نشوید. مبهم بودن و تلاش برای «رنگ آمیزی» به گناه شما به دلیل شرمندگی، اقرار را باطل می کند و به عنوان محکومیت علیه شما به کار می رود. از کاتشیسم شورای ترنت می گوید :

هدف از اصلاح

ثالثاً، توبه کننده باید هدفی ثابت و استوار برای اصلاح زندگی ایجاد کند. این پیامبر صریحاً در کلمات زیر تعلیم می دهد: اگر ستمکار به خاطر تمام گناهانی که مرتکب شده است توبه کند و همه احکام مرا نگه دارد و قضاوت و عدالت کند، یخ زنده زنده خواهد شد و نخواهد مرد: تمام گناهان او را به یاد آورید. و اندکی بعد: چون شریر از شرارتی که انجام داده است روی گرداند و به قضاوت و عدالت بپردازد، جان خود را زنده خواهد کرد. در ادامه می افزاید: تبدیل شوید و برای همه گناهان خود توبه کنید و گناه تباهی شما نخواهد بود. تمام گناهان خود را که به وسیله آنها تجاوز کرده اید از خود دور کنید و از خود دلی تازه و روحی تازه بسازید. خداوند ما به زنی که در زنا گرفتار شده بود، همین امر را فرمود: برو و دیگر گناه مکن. و همچنین به مرد لنگی که او را در حوض بیت‌سایدا شفا داد: اینک شفا یافتی، دیگر گناه نکن.

و

دلایل این شرایط

این که غم گناه و غرض استوار دوری از گناه برای آینده، دو شرط ضروری است که فطرت و عقل به وضوح نشان می دهند. کسی که با دوستی که به او ظلم کرده است آشتی می‌کند، باید پشیمان شود که او را آزرده و آزرده است، و رفتار آینده‌اش باید طوری باشد که از اهانت به دوستی اجتناب کند.

علاوه بر این، اینها شرایطی هستند که انسان ملزم به اطاعت از آنهاست. زیرا قانونی که انسان تابع آن است، چه طبیعی، چه الهی و چه انسانی، ملزم به اطاعت است. بنابراین اگر توبه‌کننده به زور یا تقلب چیزی از همسایه‌اش گرفته باشد ، ملزم به استرداد است. همچنین اگر با گفتار یا عمل به همسایه خود آسیب رسانده باشد شرافت یا شهرت، او موظف است با کسب مزیتی یا ارائه خدماتی به او آسیب را ترمیم کند. این اصل سنت آگوستین برای همه شناخته شده است: گناه بخشیده نمی شود مگر اینکه آنچه از بین رفته است بازگردانده شود.

وقتی اقرار صحیح باشد، شیطان حقی بر روح شما ندارد. زنجیر او گسسته است، و نمی توان آن را در قضاوت شما نگه داشت، اگر در حالت لطف بمیرید. بیایید شیطان را از زندگی خود دور کنیم، قلب، ذهن و روح خود را به خدای قادر متعال و به نام عیسی مسیح، ناصری که راه های شیطان را رها می کنیم ، سرزنش و طرد می کنیم و به شفاعت باکره معصوم می پردازیم . مریم دل ما را به او بسپار تا به سلامت شفاعت کند تا مرگی مبارک و مقدس داشته باشیم. حتما روزانه معاینه وجدان انجام دهید و ماهی دو بار به اعتراف بروید.

معاینه روزانه وجدان.

من نزد تو، خداوند، خدا و خالق من، به کسی که در تثلیث مقدس جلال و پرستش می شود، به پدر، پسر و روح القدس، تمام گناهانم را که در تمام روزهای زندگیم در هر ساعت مرتکب شده ام، اعتراف می کنم . در حال و گذشته شب و روز در اندیشه گفتار و کردار: با پرخوری، مستی، نهان خوری، شهوترانی، بیهودگی، ناامیدی، بی حوصلگی، تناقض، غفلت، پرخاشگری، خودپسندی، احتکار، دزدی، دروغگویی. بی صداقتی، کنجکاوی، حسادت، حسادت، خشم، کینه و به یاد آوردن خطاها، نفرت، کینه توزی، (بازی با قدرت های غیبی). (می توانید سایر گناهان خود را که می خواهید در پیشگاه خدا بیان کنید) و با تمام حواس من: بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی، لامسه. و همه گناهان روحی و جسمانی که تو را به خشم آوردم، ای خدای و خالق من، و به همسایگانم ظلم کردم . با ناراحتی از این بابت، اما مصمم به توبه، در برابر تو مقصر هستم، خدای من. فقط به من کمک کن ای پروردگار و خدای من، من خاضعانه تو را با اشک دعا می کنم. گناهان گذشته ام را به رحمت خود ببخش و مرا از هر چه در حضور خود اعتراف کرده ام ببخش، زیرا تو خوب و دوستدار مردم هستی.

آمین

خدایا، گناهان ارادی و غیر اختیاری مرا در گفتار و عمل، معلوم و مجهول، در روز و شب، در فکر و اندیشه، ببخش، ببخش و ببخش . همه ما را به نیکی و محبت خود به مردم ببخش.

خدایا به من گناهکار رحم کن:

خداوند همه شما را حفظ کند،

آنتونی پل از زخم های مقدس عیسی

برادر غیر روحانی پرشور


[1]متی 16:18-20 RSVCE

[2]مزمور 44:21 RSVCE

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: