जर्मनी, किन परमेश्वरको पुत्रलाई धोका दिनुहुन्छ?

भोट को लागी एक ले भाइ को प्रतिक्रिया आरोन जोसेफ पॉल ह्याकेट | गाली गर्दै | ०९/१४/२०२२

“उठ, हामी जाऔं; हेर, मेरो धोका दिने हातमा छ।”

जर्मनीका दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, ओह प्रभु परमेश्‍वर तिमीहरूका लागि कसरी रुनुहुन्छ! मत्ती 26:41 “त्यसोभए, के तपाईं मसँग एक घण्टा पनि हेर्न सक्नुहुन्न? हेर्नुहोस् र प्रार्थना गर्नुहोस् कि तपाईं प्रलोभनमा नपर्नुहोस्; आत्मा साँच्चै इच्छुक छ, तर शरीर कमजोर छ।” किन शैतानलाई आफ्नो हृदयमा प्रवेश दिनुहुन्छ? झुटका पितालाई किन विश्वास गर्नुहुन्छ ? शैतानले हाम्रो 1st आमाबाबुलाई धोका दियो [ 1], त्यसपछि उसले आफ्नो भाइ हाबिल [2] को हत्या गर्न केनमा क्रोध उत्पन्न गर्यो, अब जर्मनी क्याथोलिक पदानुक्रमको मतदानको साथ, शैतानले जर्मनी देशमा प्रभुत्व जमायो!

मलाई थाहा छैन जर्मनीको महान गोठाला (कार्डिनल) लाई कुन कुराले प्रभाव पारेको छ, तपाईको एमिनन्स, यो सर्वशक्तिमान ईश्वरको नियम होइन! तपाईं र हाम्रो सृष्टिकर्ता परमेश्वरको सेवा गर्ने कुनै पनि मानिसलाई थाहा छ, शैतानले निषेधित फललाई टोकेदेखि अहिलेसम्म कति आत्माहरू जितेको छ! शैतानको बोली गर्ने उसको पतित सेराफिमलाई मात्र खुट्टाको आवश्यकता छ र त्यसपछि विनाशको काम सुरु हुन सक्छ।

सेन्ट रोबर्ट बेलारमाइन एसजे, डे रोमानो पोन्टिफिस , लिबबाट एक अर्क। II, टोपी। ३०

“यसको विरुद्धमा: पहिलो स्थानमा, यदि विधर्मी रह्यो भने, ” अक्टुमा ” [ वास्तवमा], चरित्रको सद्गुणमा मण्डलीसँग एकजुट भयो भने, ऊ कहिल्यै पनि उसलाई काट्न वा अलग गर्न सक्षम हुनेछैन चरित्र अमिट छ। तर त्यहाँ कोही पनि छैन जसले इन्कार गर्दछ कि केहि मानिसहरू चर्चबाट ” एक्चुमा ” अलग हुन सक्छन्। तसर्थ, चरित्रले विधर्मीलाई चर्चमा “अथुमा” बनाउँदैन तर यो केवल एउटा संकेत हो कि ऊ चर्चमा थियो र उसले उनीमा फर्कनुपर्छ। समान रूपमा, जब भेडा पहाडहरूमा हराएको छ, त्यसमा छापिएको छापले त्यो गोठमा रहेको होइन तर कुन पटबाट भागेको र कुन पट्टि फिर्ता ल्याउनु पर्छ भनेर संकेत गर्दछ। यो सत्यले सेन्ट थॉमसमा पुष्टि गरेको छ जसले ( Summ . Theol. III, q. 8, a. 3) भन्छन् कि विश्वास नगर्नेहरू ख्रीष्टमा “वास्तविक रूपमा” एकताबद्ध छैनन् , तर केवल सम्भावित रूपमा — र सेन्ट। थोमसले यहाँ आन्तरिक मिलनलाई जनाउँछ, न कि बाह्यलाई जुन विश्वास र दृश्य चिन्हहरूको स्वीकारोक्तिद्वारा उत्पन्न हुन्छ। तसर्थ, सेन्ट थोमसका अनुसार चरित्र बाह्य होइन, आन्तरिक कुरा भएकोले, चरित्रले मात्रै मानिसलाई ख्रीष्टमा “वास्तविक रूपमा ” एकताबद्ध गर्दैन ।

महामहिम, तपाईं कसरी आफ्नो भाइ बिशपको यो मतदान निकायलाई सर्वशक्तिमान ईश्वरको नियम परिवर्तन गर्न मतदान गर्न अनुमति दिन सक्नुहुन्छ? सर्वशक्तिमान परमेश्वरको शिक्षा हाम्रो परमेश्वरले मोशालाई [ ३] येशू ख्रीष्टलाई व्यवस्था दिनुभएको समयदेखि नै निरन्तर रहेको छ , आज्ञाहरूको शिक्षालाई बलियो बनाउँदै [४] । मेरो प्रभु, मलाई क्याथोलिक चर्चको Catechism – CCC 1955 बाट तपाईंको सम्झना ताजा गर्न अनुमति दिनुहोस् “”ईश्वरीय र प्राकृतिक” कानून6 ले मानिसलाई राम्रो अभ्यास गर्न र आफ्नो अन्त प्राप्त गर्नको लागि अनुसरण गर्ने बाटो देखाउँछ। प्राकृतिक नियमले नैतिक जीवनलाई नियन्त्रित गर्ने पहिलो र आवश्यक नियमहरू बताउँछ। यो भगवानको लागि चाहना र उहाँप्रति समर्पणमा निर्भर छ, जो सबै राम्रोको स्रोत र न्यायकर्ता हो, र अर्को एकको बराबर हो भन्ने भावना। यसका प्रमुख सिद्धान्तहरू Decalogue मा व्यक्त गरिएका छन्। यस कानूनलाई “प्राकृतिक” भनिन्छ, तर्कहीन प्राणीहरूको प्रकृतिको सन्दर्भमा होइन , तर किनभने कारणले यसलाई उचित रूपमा मानव प्रकृतिसँग सम्बन्धित छ:

त्यसो भए यी नियमहरू कहाँ लेखिएका छन्, यदि त्यो ज्योतिको पुस्तकमा हामी सत्यलाई बोलाउँछौं भने? यसमा प्रत्येक न्यायिक व्यवस्था लेखिएको छ। यसबाट, कानून न्याय गर्ने मानिसको हृदयमा जान्छ, यो त्यसमा सर्छ भन्ने होइन, तर यसले आफ्नो छाप राख्छ, औंठीमा छाप लगाएको जस्तो कि मोममा जान्छ, औंठी नछोडी। प्राकृतिक नियम भनेको परमेश्वरले हामीमा राखेको समझको ज्योतिबाहेक अरू केही होइन; यसको माध्यमबाट, हामीलाई थाहा छ हामीले के गर्नुपर्छ र केबाट बच्नुपर्छ। भगवानले सृष्टिमा यो प्रकाश वा नियम दिनुभएको छ। [५]

जस्तै क्रसको हाम्रा पिता सेन्ट पलले हामीलाई सिकाउनुहुन्छ ” “हे भगवान! मलाई कसरी व्यक्त गर्ने भनेर सिकाउनुहोस्। म चाहन्छु कि म सबै प्रेमले ज्वलन्त भएको भए! त्यो भन्दा बढि: म आगोमा प्रशंसाको भजन गाउन सक्छु भन्ने कामना गर्दछु। प्रेमको र अचम्मको कृपाको प्रशंसा गर्नुहोस् जुन अपरिचित प्रेमले हामीलाई प्रदान गरेको छ! के यो साँच्चै परमेश्वरको उपहारहरूको लागि धन्यवाद दिनु कर्तव्य होइन? हो, निश्चित रूपमा, तर मलाई थाहा छैन कसरी। म यो गर्न चाहन्छु, र मलाई थाहा छैन कसरी यस महान भगवानलाई धेरै भन्दा धेरै माया गर्ने इच्छामा बेहोस हुनु थोरै हो।उहाँको लागि आफैंलाई खपत गर्नु थोरै हो।हामीले के गर्ने?अहा!हामी त्यो दिव्य प्रेमीको लागि प्रेमको अनन्त पीडामा बाँच्नेछौं। सोच्नुहोस् कि मैले पर्याप्त भनेको छु? होइन; यदि मलाई कसरी थाहा छ भने म अझ धेरै भन्न सक्छु।
के तपाईंलाई थाहा छ मलाई के कुराले केही हदसम्म सान्त्वना दिन्छ? यो जान्नको लागि कि हाम्रो महान भगवान असीम असल हुनुहुन्छ र उहाँलाई जति माया गर्न र प्रशंसा गर्न कोही सक्षम छैन। योग्य।”

हामी सबैलाई खुल्ला हातले स्वागत गर्छौं, तर हामी चर्चको नियमहरू परिवर्तन गर्न सक्दैनौं। सारा संसारले चन्द्रमालाई साँच्चै सूर्य हो र सूर्य वास्तवमा चन्द्रमा हो भने पनि हामीले प्राकृतिक नियमलाई विरोधाभासी हुन दिन सक्दैनौं। रोमन क्याथोलिक मण्डलीका शिक्षाहरू हाम्रा प्रभु येशू ख्रीष्टबाट पहिलो पोप सेन्ट पिटरसम्म हामीलाई हस्तान्तरण गरिएको छ र सत्यको शताब्दीयौंदेखि बलियो बनाइएको छ। ट्रेन्ट काउन्सिल देखि दोस्रो भ्याटिकन काउन्सिल सम्म, हामीले पवित्र धर्मशास्त्र र परम्परा मार्फत हस्तान्तरण गरिएको पवित्र सिद्धान्तको पालना गर्नुपर्छ! एन्जेलिक डाक्टर सेन्ट थॉमस एक्विनास ओपी सुन्ना थियोलोजिकामा आफ्नो लेखमा भन्छन् “यो सिद्धान्त सबै मानव बुद्धि भन्दा माथि बुद्धि हो; कुनै एक क्रममा मात्र होइन, तर पूर्ण रूपमा। किनकि व्यवस्था गर्ने र न्याय गर्ने यो एक बुद्धिमान व्यक्तिको भाग हो, र कम मामिलाहरूलाई कुनै उच्च सिद्धान्तको प्रकाशमा न्याय गरिनु पर्ने हुनाले, त्यो क्रममा सर्वोच्च सिद्धान्तलाई विचार गर्ने कुनै पनि क्रममा बुद्धिमान् भनिन्छ: यसरी निर्माणको क्रममा, घरको रूप योजना बनाउनेलाई बुद्धिमान र वास्तुकार भनिन्छ, काठ काट्ने र ढुङ्गाहरू तयार गर्ने निम्न श्रमिकहरूको विरोधमा: “बुद्धिमान वास्तुकारको रूपमा, मैले जग बसाएँ” ( १ कोरिन्थी ३:१०)। फेरि, सबै मानव जीवनको क्रममा, विवेकी मानिसलाई बुद्धिमान भनिन्छ, किनकि उसले आफ्नो कार्यलाई उपयुक्त अन्त्यमा निर्देशित गर्दछ: “बुद्धि भनेको मानिसको लागि विवेक हो” (हितोपदेश 10:23)। तसर्थ, जसले सम्पूर्ण ब्रह्माण्डको सर्वोच्च कारण अर्थात् परमात्मालाई मान्छ, उसैलाई सबैभन्दा ज्ञानी भनिन्छ। त्यसैले अगस्टिनले भनेझैं बुद्धिलाई ईश्वरीय चीजहरूको ज्ञान भनिन्छ (De Trin . xii, 14)। तर पवित्र सिद्धान्तले अनिवार्य रूपमा ईश्वरलाई सर्वोच्च कारणको रूपमा हेरेको छ – दार्शनिकहरूले उहाँलाई चिनेजस्तै प्राणीहरूद्वारा उहाँलाई चिनाउन सकिने मात्र होइन – “परमेश्वरको बारेमा के थाहा छ त्यो तिनीहरूमा प्रकट हुन्छ” (रोमी 1:19) – तर जहाँसम्म उहाँ आफैंलाई एक्लै जान्नुहुन्छ र अरूलाई प्रकट गर्नुहुन्छ। त्यसैले पवित्र सिद्धान्तलाई विशेष गरी बुद्धि भनिन्छ।”

तपाईंको प्रतिष्ठित, परमेश्वरको एक नम्र सेवकको रूपमा, म तपाईंलाई सही काम गर्न र तपाईंको भाइ बिशपहरूलाई यो त्रुटिमा सुधार गर्न बिन्ती गर्दछु। शैतानलाई जर्मनीका मानिसहरूलाई नाश गर्न नदिनुहोस् न त सबै पादरीहरूको आत्मा समर्पण गर्नुहोस्! सर्वशक्तिमान ईश्वरको ज्योतिले, तपाईलाई सही काम गर्ने शक्ति प्रदान गरोस् र हेड शेपर्डमा तह फिर्ता ल्याउनुहोस्, जो येशू नाजरिन हुनुहुन्छ, जो हाम्रा सबै पापहरूको लागि क्रुसमा मर्नुभयो! मेरो पत्र पढिदिनु भएकोमा हजुरलाई धन्यवाद।

प्रभु येशू ख्रीष्टको दास,

आरोन जोसेफ पॉल ह्याकेट

जोशवादी ले भाइ


[१] उत्पत्ति ३:१-७

[२] उत्पत्ति ४:८-१२

[३] प्रस्थान २०:१-१७

[४] मत्ती २२:३५-४०

[५] http://www.scborromeo.org/ccc/p3s1c3a1.htm

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: