Ангели, Слуги Найвищого Бога Основна ангелологія Aaron JP Hackett | Теологія 04/06/2019

Брати і сестри, перш ніж Бог створив світ, він створив ангелів. Він створив їх, щоб служити і любити його. Він створив їх з метою бути об’єднаними в Єдину сім’ю творіння. Є дев’ять хорів або типи ангелів, які ідентифікуються в Біблії і різними теологами. [1]

* Серафим: означає “палаючі”. Вони мають найбільшу любов до Бога і беруть Його з найбільшою ясністю, постійно хвалить Його.

* Херувими: означає “повноту мудрості”. Вони споглядають Божественне Боже провидіння і планують Його створіння.

* Престоли: символізують божественну справедливість і судову владу. Вони споглядають Божу силу і справедливість.

Ці перші три безпосередньо бачать і обожнюють Бога. Наступні три хори виконують Божий план у всесвіті.

* Домініони (або домінування): означає “авторитет”. Вони керують меншими хорами ангелів.

* Чесноти: назва спочатку запропонувала владу або силу. Вони виконують накази з домініонів і керують небесними тілами.

Повноваження: вони протистоять і воюють проти будь-яких злих сил, протилежних Божественному плану провидіння.

Останні три хори беруть безпосередню участь у людських справах:

* Князівства: догляд за земними князівствами, тобто про нації або міста

* Архангели: доставляйте найважливіші послання Бога до людства

* Ангели: служать в якості опікунів кожному з нас

Святий Августин, єпископ бегемота, цитується в Катехизмі Католицької Церкви [2], що «Ангел» – це назва їхнього офісу, а не їхньої природи. Якщо ви шукаєте ім’я своєї природи, то це «дух»;якщо ви шукаєте назву свого офісу, то це «ангел»: від того, чим вони є, «духом», від того, що вони роблять, «ангелом». «З усіма своїми істотами ангели – слуги і посланці Бога. завжди бачити обличчя мого Отця, що є на небі, “вони є” сильними, які виконують Його слово, слухаючи голос Його слова “. Один з Найвідоміших з трьох архангелів – Гавриїл. першим священиком Захарієм у звіті євангеліста Луки в його Євангельських писаннях: “І сказав Захарій до ангела: Як я знаю це? Бо я старий, а дружина моя похилого віку. . “   І відповів йому Ангол: Я Гавриїл, що стою перед Богом. І я був посланий говорити з вами, і щоб приносити вам цю добру звістку.   І ось ти будеш мовчати і не зможеш говорити аж до дня, коли це станеться, бо не повірив Ти моїм словам, які будуть виконані в їхній час. “   І чекали народу Захарі, і дивувались вони його затримці в храмі. І, вийшовши, він не міг говорити з ними, і вони зрозуміли, що він бачив видіння в храмі. І він дав їм ознаки, і він був німий.   А коли закінчився час його служби, він пішов до свого дому. Після цих днів зачала його дружина Єлисавета, і п’ять місяців вона ховалася, говорячи: Так Господь зробив мені в дні, коли він поглянув на мене, щоб зняти з людей мою ганьбу. [3] Інший випадок – коли Архангел Гавриїл з’явився Богородиці, проголосивши народження месії. А шостого місяця ангел Гавриїл був посланий від Бога до Галілейського міста, на ім’я Назарет, до дівчини, зарученої чоловікові, на ім’я йому Йосип, з дому Давидового. а ім’я діви Марії. І він підійшов до неї та й сказав: Радуйся, благодаті, Господь з тобою! Але вона була сильно стурбована тим словом і роздумувала, що це за привітання. І сказав до неї Ангол: Не бійся, Маріє, бо ти знайшла милість у Бога.   І ось ти в утробі зачнеш, і сина породиш, і даси Йому ймення Ісус.

Він буде великим і буде званий Сином Всевишнього.

І дасть йому Господь Бог престол його батька Давида,

І він буде царювати над домом Якова назавжди.

і царства його не буде кінця.

І сказала Марія до Ангола: Як це може бути, що не маю чоловіка? А Ангол промовив до неї:

Святий Дух прийде на вас,

і сила Всевишнього затьмарить вас;

Тому дитина, що народилася, буде названа святою,

Син Божий.

І ось, твоя родина, Єлисавета в її старості, також зачала сина. І це шостий місяць з нею неплідною. Бо в Бога нічого не буде неможливо.   І сказала Марія: Ось я Господня раба. Нехай буде мені за словом твоїм! І відступив від неї Ангол. [4]

 

Згідно з вченням Церкви Святої Матері, вони є “чистими духовними істотами, ангели мають розум і волю: вони особисті і безсмертні істоти” [5] Воістину це показує чудову силу Бога. Ангели були відправлені на багато місій по всій Біблії. Від обох Анголів, що були послані, щоб зруйнувати міста Содом та Гоморру [6] , коли Валаам побачив ангела на дорозі [7] . Моя особиста улюблена увага полягає в тому, коли ангел Божий пророкує народження Самсона в Суддях 13: 3-7   І з’явився Ангол Господній жінці і сказав їй: Ось ти неплідна і не маєш дітей; І зачнеш ти, і народиш сина. Отож стережіться, і не пийте вина й напою напою, і не їжте нічого нечистого, бо ось ти зачнеш і народиш сина. Ніхто бритвою не прийде на його голову, бо хлопчик буде від Бога назірей Божим. І він почне врятувати Ізраїля від руки филистимлян.   І прийшла та жінка, і сказала чоловікові своєму: Божий чоловік прийшов до мене, а обличчя його, немов обличчя ангела Божого, дуже страшне. Я не запитав його, звідки він, і він не сказав мені свого імені. І сказав він до мене: Ось ти зачнеш і народиш сина. тож не пийте вина та напою напою, і не їжте нічого нечистого, бо хлопчик буде назірей Божий від дня народження аж до дня своєї смерти. “( Суд. 13: 21-23 ). Маноах і його дружина. Тоді Маноах знав, що він ангел Господній.   І сказав Маноґа до жінки своєї: Ми конче помремо, бо ми бачили Бога. А жінка його сказала йому: Коли б Господь задумав вбити нас, то не прийняв би цілопалення та кашу. приносячи з наших рук, або показали нам усе це, або тепер оголосили нам такі речі.

 

З CCC 332 [8] «Ангели були присутні з часів створення і протягом всієї історії спасіння, оголошуючи це спасіння здалека або поруч і служачи виконанню божественного плану: вони закрили земний рай; захищений лот; врятував Агар і її дитину; Авраамові руки тримали. передав закон своїм служінням; керував Божим народом; оголошені народження і покликання; і допомагав пророкам, тільки щоб навести кілька прикладів. Нарешті, ангел Габріель оголосив про народження попередника і самого Ісуса ». Ми справді благословенні, щоб ці небесні істоти просили про їх заступництво і допомогу. Але ми повинні пам’ятати про це, вони є лише створеними істотами з більшим розумом, ніж ми, але вони відповідають Богові. Ісус, Син Божий прийшов лікувати хворих, лікувати кульгавих, приносити вигляд сліпим і прощати гріхи людей. Ангели були створені, щоб поклонятися і служити Ісусу і честі Марії, що є головною причиною того, що сатана відкинув це (оскільки він був створений як ангел Серафима), але ця тема буде висвітлена в іншому майбутньому блозі (демонологія). Закінчимо цю молитву.

Вічна і вічна Трійця, Ми закликаємо вашу досконалу Трійку як Єдиного, Правдивого Бога і дякуємо Вам за те, що поділилися з нами невеликими таємницями ваших небесних істот. Ми дякуємо Вам за створення помічників, які допомагають нам у нашому житті. Ми просимо наших ангелів-охоронців і всіх ангелів на небесах тримати нас на прямому і вузькому шляху, боротися з ворогом, який є перед нами, і допомогти нам побудувати більш тісні відносини з Христом. Ми просимо цього у своєму Найбільш Ідеальному Творцеві Імені Бога, амінь. В ім’я Отця, Сина і Святого Духа.Амінь!

Бог благослови,

Aaron JP

 

 

 


[1] Молитви за книгу паломників. www.magnificattours.com від Gary Appleberry

[2] CCC 329

[3] Луки 1: 18-25

[4] Луки 1: 26-38

[5] Катехизм Католицької Церкви 330

[6] Буття 19: 15-17

[7] Числа 22: 31-33

[8] Катехизм католицької церкви розділ 332

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: